Δελτίο τύπου πανεπιστημιάδα και αποτελέσματα

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι πανελλήνιοι φοιτητικοί αγώνες στη Σέρρες 1/06/2017. Το ΤΕΦΑΑ Σερρών συμμετείχε  στον Στίβο με 9 φοιτητές και 10 φοιτήτριες, στην σκοποβολή με έναν αθλητή και στην επιτραπέζια αντισφαίριση με έναν αθλητή. Οι διακρίσεις ήταν πολλές αλλά και οι επιδόσεις κάποιων φοιτητών μας εντυπωσιακές. Ο Τεσσαρομάτης Γιώργος επέτυχε 2.15μ στο ύψος, η καλύτερη φετινή επίδοση του φοιτητή και η Ταμπούρη Παναγιώτα στα 100μ με επίδοση 12.21’’. Συνολικά κατακτήσαμε 6 χρυσά, 2 αργυρά και 2 χάλκινα μετάλλια σε σύνολο 23 ιδρυμάτων από όλη τη χώρα που συμμετείχαν στην διοργάνωση. Οι φοιτητές μας αξίζουν συγχαρητήρια για τις πολύ καλές επιδόσεις τους καθώς επίσης και όλοι οι φοιτητές, οι οποίοι ως εθελοντές και κριτές συνέβαλαν στην πραγματοποίηση με επιτυχία του πανελλήνιου πρωταθλήματος που γίνεται για πρώτη φορά στη Σέρρες και ευελπιστούμε να το φιλοξενήσουμε και του χρόνου με μεγαλύτερη ακόμη επιτυχία.

Αραμπατζή Φωτεινή

Αναπληρώτρια καθηγήτρια